ENGİN ERTAÇ CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI
1970 yılında Bitlis’te doğdu. Ailesi Engin Ertaç 7 yaşındayken İstanbul Küçükçekmece’ye yerleşti. Küçük yaştan itibaren çalışmaya başladı. Kimi zaman trenlerde simit sattı, kimi zaman ayakkabı boyadı. Yaşı ilerledikçe meslekler de değişmeye başladı. Minibüs şoförlüğü ile hayatını kazanırken Askere gitti. Askerlik dönüşü evlenen Ertaç bir süre daha minibüs şoförlüğüne devam etti. Beşiktaş sevdalısı olan Ertaç minibüs şoförlüğü yaptığı yıllarda Beşiktaş stadı önünde kapıların açıldığı son 15 dakika için çok bekledi. Daha sonra abisi ile birlikte ERTAÇ Turizmi kurdular. Otobüs ve Servis İşletmeciliği işinde gayretli ve disiplinli çalışmalarıyla kısa sürede başarı elde ettiler. Engin Ertaç sevdalısı olduğu Beşiktaş’ın maçını izlemek için son 15 dakikayı beklediği günlerden işadamı kimliğiyle Beşiktaş’a hizmet ettiği yeni bir döneme girmişti. 1999 yılında Beşiktaş Spor Kulübüne hizmet için futbol ve diğer branşlara otobüs tahsis eti. Engin Ertaç Beşiktaş Alt Yapı Paf Takım Başkanlığında 6 yıl görev yaptı. İş hayatında başarılı bir grafik çizen Engin Ertaç sosyal konulara duyarlı kişiliği nedeniyle siyasi çalışmalara da ağırlık vermeye başladı. Demokrasiye inanan, Cumhuriyet değerlerine bağlı bir baba tarafından yetiştirilmiş olan Engin Ertaç daha küçük yaşlarda CHP ile tanışmıştı. Siyasi çalışmalarına da CHP’de başladı ve partisine her alanda hizmet etti. 2014 yerel seçimlerinde İBB ve Küçükçekmece Belediye Başkanlık seçimlerinde aktif çalıştı. Adalet yürüyüşü sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir adım arkasında Ankara’dan İstanbul’a tüm yolu yürüyen isimler arasında yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları’na destekleriyle de tanınan Ertaç 24 Haziran seçimlerinde İstanbul 3. Bölge’den Milletvekili Adayı oldu.

ENGİN ERTAÇ: “BU MEMLEKET BİZİM”

CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Engin Ertaç seçim çalışmalarına hızlı başladı. Ertaç 1 büyük seçim otobüsü, 2 seçim minibüsü ve yüzlerce kişilik çalışma ekibiyle sahaya indi.

24 Haziran seçimlerinde aday olan isimler çalışmalara başladı. CHP’nin İstanbul 3. Bölge’den 21. sıra adayı olan İşadamı Engin Ertaç sahalara hızlı inenlerin başında geliyor. “Sıralamam ne olursa olsun CHP’den aday olmak büyük bir onurdur” diyen Ertaç “Benim kendime, partime ve ülkeme sözüm var. Sıralamam ne olursa olsun 1. sıra adayı gibi çalışacağım. Ülkemizin içine düştüğü tüm sıkıntıların çözüm reçetesi CHP iktidarında. Ülkemizin birliği, dirliği ve kardeşliği içinbu mücadelede gücümün yettiği kadar var olacağım. ” dedi.

İLK GÜN BAŞAKŞEHİR’DEYDİ

Yoğun bir tempoyla seçim çalışmalarını sürdüren Ertaç seçim saha çalışmalarının ilk gününde Başakşehir’deydi. Başakşehir’de semt pazarları ve bölge esnaflarını ziyaret eden Ertaç CHP Seçim bildirgesinin içeriğiyle ilgili yurttaşları bilgilendirdi. Eğitim’den sağlığa, Ekonomik Krizden Dış politikaya CHP iktidarında nelerin değişeceğini anlatan Ertaç şunları söyledi: “TÜRKİYE’NİN beş temel sorununu çözeceğiz . Türkiye’nin en temel sorunlu alanlarından birisi ekonomidir. TL’nin nasıl değer kaybettiğini hep birlikte gözlemliyoruz.  Bugün TL sürekli değer kaybediyor, çiftçi, emekli, çalışan işçi hayatından memnun değil. Varlık içinde yoksulluk yaşayan Türkiye ile karşı karşıyayız. Gazeteler korkudan haber bile veremiyor. Kendisini yakan işçi, intihar eden sanayici esnaf. Bu düzenden kim memnun? Tek bir sınıf var, bu düzenden memnun olanların adı rantiye sınıfı. Kendisini yakan rantiyeci var mı? Türkiye ekonomisi büyük bir değişime ve dönüşüme ihtiyaç duyuyor. 16 yıldır ülkeyi yönetenler büyük değişimi ve dönüşümü gerçekleştirebilir mi? Gerçekleştiremeyeceği açık. Kendi seçim bildirgelerini açıkladılar. Onların bildirgeleri ranta dönük. Bizim seçim bildirgemiz insana ve üretime dönük. Hangi ulusa bakarsanız bakın, büyük değişimler planlamayla olmuştur. İnsani Gelişme Stratejileri ve Bilgi Politikaları Kurumu’nu kuracağız. Üretmek için kuracağız. Bilgi üretecek. Sanat üretecek. Sanayici katma değeri yüksek ürün üretecek. Eğer bir ülke önündeki 50 yılı planlayamıyorsa geri kalmaya mahkumdur.

 


Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.