ENGİN ERTAÇ CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI
1970 yılında Bitlis’te doğdu. Ailesi Engin Ertaç 7 yaşındayken İstanbul Küçükçekmece’ye yerleşti. Küçük yaştan itibaren çalışmaya başladı. Kimi zaman trenlerde simit sattı, kimi zaman ayakkabı boyadı. Yaşı ilerledikçe meslekler de değişmeye başladı. Minibüs şoförlüğü ile hayatını kazanırken Askere gitti. Askerlik dönüşü evlenen Ertaç bir süre daha minibüs şoförlüğüne devam etti. Beşiktaş sevdalısı olan Ertaç minibüs şoförlüğü yaptığı yıllarda Beşiktaş stadı önünde kapıların açıldığı son 15 dakika için çok bekledi. Daha sonra abisi ile birlikte ERTAÇ Turizmi kurdular. Otobüs ve Servis İşletmeciliği işinde gayretli ve disiplinli çalışmalarıyla kısa sürede başarı elde ettiler. Engin Ertaç sevdalısı olduğu Beşiktaş’ın maçını izlemek için son 15 dakikayı beklediği günlerden işadamı kimliğiyle Beşiktaş’a hizmet ettiği yeni bir döneme girmişti. 1999 yılında Beşiktaş Spor Kulübüne hizmet için futbol ve diğer branşlara otobüs tahsis eti. Engin Ertaç Beşiktaş Alt Yapı Paf Takım Başkanlığında 6 yıl görev yaptı. İş hayatında başarılı bir grafik çizen Engin Ertaç sosyal konulara duyarlı kişiliği nedeniyle siyasi çalışmalara da ağırlık vermeye başladı. Demokrasiye inanan, Cumhuriyet değerlerine bağlı bir baba tarafından yetiştirilmiş olan Engin Ertaç daha küçük yaşlarda CHP ile tanışmıştı. Siyasi çalışmalarına da CHP’de başladı ve partisine her alanda hizmet etti. 2014 yerel seçimlerinde İBB ve Küçükçekmece Belediye Başkanlık seçimlerinde aktif çalıştı. Adalet yürüyüşü sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir adım arkasında Ankara’dan İstanbul’a tüm yolu yürüyen isimler arasında yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları’na destekleriyle de tanınan Ertaç 24 Haziran seçimlerinde İstanbul 3. Bölge’den Milletvekili Adayı oldu.

1967 yılında Bitlis’te doğdu.

Ailesi Engin Ertaç 7 yaşındayken İstanbul Küçükçekmece’ye yerleşti. Küçük yaştan itibaren çalışmaya başladı. Kimi zaman trenlerde simit sattı, kimi zaman ayakkabı boyadı. Yaşı ilerledikçe meslekler de değişmeye başladı. Minibüs şoförlüğü ile hayatını kazanırken Askere gitti.

Askerlik dönüşü evlenen Ertaç bir süre daha minibüs şoförlüğüne devam etti. Beşiktaş sevdalısı olan Ertaç minibüs şoförlüğü yaptığı yıllarda Beşiktaş stadı önünde kapıların açıldığı son 15 dakika için çok bekledi.

Daha sonra abisi ile birlikte ERTAÇ Turizmi kurdular. Otobüs ve Servis İşletmeciliği işinde gayretli ve disiplinli çalışmalarıyla kısa sürede başarı elde ettiler. Engin Ertaç sevdalısı olduğu Beşiktaş’ın maçını izlemek için son 15 dakikayı beklediği günlerden işadamı kimliğiyle Beşiktaş’a hizmet ettiği yeni bir döneme girmişti. 1999 yılında Beşiktaş Spor Kulübüne hizmet için futbol ve diğer branşlara otobüs tahsis eti. Engin Ertaç Beşiktaş Alt Yapı Paf Takım Başkanlığında 6 yıl görev yaptı.

İş hayatında başarılı bir grafik çizen Engin Ertaç sosyal konulara duyarlı kişiliği nedeniyle siyasi çalışmalara da ağırlık vermeye başladı. Demokrasiye inanan, Cumhuriyet değerlerine bağlı bir baba tarafından yetiştirilmiş olan Engin Ertaç daha küçük yaşlarda CHP ile tanışmıştı. Siyasi çalışmalarına da CHP’de başladı ve partisine her alanda hizmet etti.

2014 yerel seçimlerinde İBB ve Küçükçekmece  Belediye Başkanlık seçimlerinde aktif çalıştı.

24 gün süren Adalet Yürüyüşü sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir adım arkasında Ankara’dan İstanbul’a tüm yolu yürüyen isimler arasında yer aldı.

Sivil Toplum Kuruluşları’na destekleriyle de tanınan Ertaç 24 Haziran seçimlerinde İstanbul 3. Bölge’den 21. sıra Milletvekili Adayı oldu. İnançlı, gayretli ve tempolu çalışmasıyla dikkatleri üzerine topladı. Adeta 1. sıra adayı gibi çalışan Ertaç büyük takdir topladı.

Seçimler sonrası umudunu yitirmeden çalışmaya devam etti. Küçükçekmece CHP İktidar Gönüllüleri’ni kurdu. Küçükçekmece’de mahalle mahalle çalışmalarını sürdüren Engin Ertaç 9 Eylül’de yaklaşık 500 kişiden oluşan CHP Küçükçekmece İktidar Gönüllüleriile önce Anıtkabir’e Ata’nın huzuruna çıktı. Daha sonra CHP Genel Merkezine geçen Ertaç ve Gönüllüler burada partilerine doğum günü pastası kestiler.

Ankara dönüşü basın mensupları ile bir araya gelen Engin Ertaç yaklaşan yerel seçim CHP’den Küçükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu kamuoyu ile paylaştı.

Projeleri ve çalışma temposu ile dikkatleri çeken Engin Ertaç, 28 Eylül’de Sefaköy Salon Akdeniz’de muhalefet partilerinden İYİ Parti, SP, HDP ve DSP ilçe yöneticilerinin, CHP yöneticilerinin, meclis üyelerinin, parti üyelerinin, STK, Spor Kulübü, Yöre Dernekleri başkan ve yöneticilerinin ve Küçükçekmeceli yurttaşların katılımı ile (davette binin üzerinde katılım vardı) Aday ve Proje Tanıtım Toplantısını gerçekleştirerek seçim çalışmalarına start verdi.

Engin Ertaç Adaylık için resmi müracat evraklarını 6 Ekim Cumartesi Günü saat 15.00’de İlçe Başkanı Turgay Özcan’a teslim etti.