ENGİN ERTAÇ CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI
1970 yılında Bitlis’te doğdu. Ailesi Engin Ertaç 7 yaşındayken İstanbul Küçükçekmece’ye yerleşti. Küçük yaştan itibaren çalışmaya başladı. Kimi zaman trenlerde simit sattı, kimi zaman ayakkabı boyadı. Yaşı ilerledikçe meslekler de değişmeye başladı. Minibüs şoförlüğü ile hayatını kazanırken Askere gitti. Askerlik dönüşü evlenen Ertaç bir süre daha minibüs şoförlüğüne devam etti. Beşiktaş sevdalısı olan Ertaç minibüs şoförlüğü yaptığı yıllarda Beşiktaş stadı önünde kapıların açıldığı son 15 dakika için çok bekledi. Daha sonra abisi ile birlikte ERTAÇ Turizmi kurdular. Otobüs ve Servis İşletmeciliği işinde gayretli ve disiplinli çalışmalarıyla kısa sürede başarı elde ettiler. Engin Ertaç sevdalısı olduğu Beşiktaş’ın maçını izlemek için son 15 dakikayı beklediği günlerden işadamı kimliğiyle Beşiktaş’a hizmet ettiği yeni bir döneme girmişti. 1999 yılında Beşiktaş Spor Kulübüne hizmet için futbol ve diğer branşlara otobüs tahsis eti. Engin Ertaç Beşiktaş Alt Yapı Paf Takım Başkanlığında 6 yıl görev yaptı. İş hayatında başarılı bir grafik çizen Engin Ertaç sosyal konulara duyarlı kişiliği nedeniyle siyasi çalışmalara da ağırlık vermeye başladı. Demokrasiye inanan, Cumhuriyet değerlerine bağlı bir baba tarafından yetiştirilmiş olan Engin Ertaç daha küçük yaşlarda CHP ile tanışmıştı. Siyasi çalışmalarına da CHP’de başladı ve partisine her alanda hizmet etti. 2014 yerel seçimlerinde İBB ve Küçükçekmece Belediye Başkanlık seçimlerinde aktif çalıştı. Adalet yürüyüşü sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir adım arkasında Ankara’dan İstanbul’a tüm yolu yürüyen isimler arasında yer aldı. Sivil Toplum Kuruluşları’na destekleriyle de tanınan Ertaç 24 Haziran seçimlerinde İstanbul 3. Bölge’den Milletvekili Adayı oldu.

“SAYIN İNCE CUMHURBAŞKANI OLACAK”

CHP İstanbul 3. Bölge Adayı Engin Ertaç  seçim saha çalışmalarının ikinci gününde Beylikdüzü’ndeydi. Beylikdüzü’nde semt pazarları ve bölge esnaflarını ziyaret eden Ertaç CHP Seçim bildirgesinin içeriğiyle ilgili yurttaşları bilgilendirdi.

CHP BÜYÜK DÖNÜŞÜMLERİ GERÇEKLEŞTİRENLERİN PARTİSİDİR

CHP hak hukuk ve adalet diyenlerin partisidirr” dyen Ertaç “CHP büyük dönüşümleri gerçekleştirenlerin partisidir. CHP egemenliği saraydan alıp halka millete verenlerin partisidir. CHP ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzen diyenlerin partisidir. CHP birlikte yürüyenlerin partisidir. Türkiye kavga değil, huzur istiyor. Türkiye eşi dostu zenginleşmiş bir yolsuzluk düzeni değil emekten yana bir Türkiye istiyor. Türkiye çalışmak ve üretmek istiyor. Bu seçimler tarihi seçimlerdir. Emekten, üretenden yana olanların tamam diyeceği bir seçimi başlatıyoruz.” dedi.

CHP İKTİDAR, İNCE CUMHURBAŞKANI OLACAK

Seçim çalışmaları esnasında vatandaşların sorunlarını da dinleyen Ertaç, “Ben demeyeceğiz. Biz diyeceğiz. Hepimizin çocukları var. Onlara güzel bir gelecek istemiyormuyuz. Huzurlu, sağlıklı, eğitim sistemi düzgün bir nesil istemiyor muyuz? 24 Haziran günü seçim sonuçlanana kadar canımızı dişimize takıp çalışacağız. Hem saha da hem sandıkta AKP’ye göz açtırmayacağız. Çok yorulacağız. Uykusuz kalacağız. Çoluğumuzu çocuğumuzu blki 2-3 saat bile göremeyeceğiz ama durmayacağız. İnşallah 24 Haziran’da Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı CHP’yi de iktidar yaparak çocuklarımıza güzel bir gelecek hediye edeceğiz” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.